Bookers on Suomen johtava
myynnin tehostaja

Bookers on Suomen johtava
myynnin tehostaja

Avaamme tien tehokkaalle myynnille

Vuodesta 1991 toiminut yrityksemme on perinteikäs, mutta dynaaminen ja vahvasti tulevaisuuteen suuntautunut. Modernissa toimistossamme Sörnäisissä työskentelee n. 125 alansa ammattilaista. Lisäksi yli 40 henkeä työskentelee b-to-b-ratkaisumyynnin parissa ympäri Suomea.

Tavoitteemme on vahva, mutta tuloksekas kasvu. Katsomme pitkälle tulevaisuuteen ja pyrimme kaikessa pitkäjänteisyyteen. Kilpailemme työmme laadulla, tehokkuudella ja kyvyllämme suuriin volyymeihin. Sen minkä lupaamme, myös teemme.

Kumppani yrityksellesi

Panostamme alan parhaisiin digitaalisiin järjestelmiin, jotka tukevat tehokasta työskentelyä ja kattavaa raportointia asiakkaille. Työmme laadun pohja on osaavissa ihmisissämme, joiden viihtymiseen ja työhyvinvointiin panostamme tukemalla liikkumista, yhdessä tekemistä ja harrastamista.

Toimimme kumppanina lukuisille suurille sekä pienille menestyville yrityksille. Asiakkaillemme on yhteistä halu tehostaa myyntiä ja kasvattaa tuottavuutta.

Korkean laadun ja kustannustehokkuuden lisäksi onnistumisemme takana on vahva halu ymmärtää asiakkaidemme bisnestä ja toimia luotettuna myynnin tukena. Missiomme on olla korvaamaton osa asiakkaamme myyntiä ja uusasiakashankintaa.

Konsernirakenne

Luottoluokituksemme on AAA ja liikevaihtomme tilikaudella 2016 tulee olemaan noin 10 miljoonaa euroa. Vuositasolla buukkaamme yli 180 000 myyntitapaamista ja kontaktoimme yli 300 000 asiakasta.

Bookers Group koostuu neljästä yhtiöstä: Bookers Finland Oy:stä, Bookers Connect Oy:stä, Lead Company Oy:stä ja Bookers Invest Oy:stä.

Avaamme tien tehokkaalle myynnille

Vuodesta 1991 toiminut yrityksemme on perinteikäs, mutta dynaaminen ja vahvasti tulevaisuuteen suuntautunut. Modernissa toimistossamme Sörnäisissä työskentelee n. 125 alansa ammattilaista. Lisäksi yli 40 henkeä työskentelee b-to-b-ratkaisumyynnin parissa ympäri Suomea.

Tavoitteemme on vahva, mutta tuloksekas kasvu. Katsomme pitkälle tulevaisuuteen ja pyrimme kaikessa pitkäjänteisyyteen. Kilpailemme työmme laadulla, tehokkuudella ja kyvyllämme suuriin volyymeihin. Sen minkä lupaamme, myös teemme.

Kumppani yrityksellesi

Panostamme alan parhaisiin digitaalisiin järjestelmiin, jotka tukevat tehokasta työskentelyä ja kattavaa raportointia asiakkaille. Työmme laadun pohja on osaavissa ihmisissämme, joiden viihtymiseen ja työhyvinvointiin panostamme tukemalla liikkumista, yhdessä tekemistä ja harrastamista.

Toimimme kumppanina lukuisille suurille sekä pienille menestyville yrityksille. Asiakkaillemme on yhteistä halu tehostaa myyntiä ja kasvattaa tuottavuutta.

Korkean laadun ja kustannustehokkuuden lisäksi onnistumisemme takana on vahva halu ymmärtää asiakkaidemme bisnestä ja toimia luotettuna myynnin tukena. Missiomme on olla korvaamaton osa asiakkaamme myyntiä ja uusasiakashankintaa.

Konsernirakenne

Luottoluokituksemme on AAA ja liikevaihtomme tilikaudella 2016 tulee olemaan noin 10 miljoonaa euroa. Vuositasolla buukkaamme yli 180 000 myyntitapaamista ja kontaktoimme yli 300 000 asiakasta.

Bookers Group koostuu neljästä yhtiöstä: Bookers Finland Oy:stä, Bookers Connect Oy:stä, Lead Company Oy:stä ja Bookers Invest Oy:stä.

Henkilökunta

Jukka Rautiainen

Toimitusjohtaja
Osakas
050 511 4244
jukka.rautiainen@bookers.fi

Inke Salonaho

Liiketoimintajohtaja
Osakas
050 594 5222
inke.salonaho@bookers.fi

Joni-Joonas Honkanen

Myyntijohtaja
Osakas
050 490 3281
joni-joonas.honkanen@bookers.fi

Kim Ellonen

Myyntiryhmäpäällikkö
050 506 5069
ext-kim.ellonen@elisa.fi

Juho Hankkio

Myyntiryhmäpäällikkö
050 363 1687
ext-juho.hankkio@elisa.fi

Heidi Rantanen

Toimistopäällikkö
010 583 8840
heidi.rantanen@bookers.fi

Meri Simula

HR-päällikkö
010 583 8830
meri.simula@bookers.fi

Mikko Kajander

IT Manager
010 583 8819
mikko.kajander@bookers.fi

Marko Luttinen

Recruiting Manager
050 411 7828
marko.luttinen@bookers.fi

Jari Aikio

Tiiminvetäjä
010 583 8841
jari.aikio@bookers.fi

Elina Broman

Tiiminvetäjä
010 583 8831
elina.broman@bookers.fi

Aleksi Holmberg

Tiiminvetäjä
aleksi.holmberg@bookers.fi

Iida Häiväläinen

Tiiminvetäjä
010 583 8836
iida.haivalainen@bookers.fi

Joni Koutuaniemi

Tiiminvetäjä
joni.koutuaniemi@bookers.fi

Teijo Laitinen

Tiiminvetäjä
teijo.laitinen@bookers.fi

Heidi Lappalainen

Tiiminvetäjä
010 583 8834
heidi.lappalainen@bookers.fi

Roope Torkamo

Tiiminvetäjä
010 583 8835
roope.torkamo@bookers.fi

Haluatko että otamme sinuun yhteyttä?

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

Haluatko että otamme sinuun yhteyttä?

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.